WinRAR

WinRAR İndir

İşletim SistemiWindows
DilTürkçe
Sürümv5.60
Dosya Boyutu27,7 MB
Rar Şifresiprogramindirsene.com
Ekleyenrocke
Eklenme Tarihi3 Ocak 2020
Binance

Winrar Full İndirWinRAR, RAR, ZIP ve CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO, 7Z, Z arşivlerini açabilen bir veri sıkıştırma aracıdır. Sürekli olarak rakiplerinden daha küçük arşivler oluşturur, böylece daha fazla disk alanı ve iletim maliyeti tasarrufu sağlar. WinRAR, çoğu arşiv formatını açabilen, kullanımı kolay, hafif ve esnek bir arşivleme aracıdır. Ayrıca hem RAR hem de ZIP‘a sıkıştırabilir. WinRAR, fare ve menülerin yanı sıra komut satırı arabirimini kullanan bir grafik etkileşimli arabirim sunar. Temel arşivleme işlevlerine anında erişim sağlayan özel bir “Sihirbaz” modu dahil olmak üzere WinRAR‘ın kullanımı diğer birçok arşivleyiciden daha kolaydır. Dilerseniz diğer bir veriş sıkıştırma programı olan 7Zip‘i de sitemizden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

WinRAR basit bir arayüze sahiptir. Dosyalarınızı arabirime sürükleyip bırakarak veya Klasör Ağacı yan panelinde (etkinken) gezinerek bir arşiv oluşturmaya (veya eklemeye) başlayabilirsiniz. Oradan, en yaygın işlevler, tümü şirketin web sitesinden temalar indirilerek özelleştirilebilen üst kısımdaki renkli, çoğunlukla sezgisel simgeler şeklinde düzenlenir. Ana arayüzden doğrudan dosyalara Ekleme, Test Etme, Silme ve hatta Onarma arşivleri ekleyebilirsiniz. Açılır menüler, kendiliğinden açılan arşivler, arşiv kilitleme, tezgah işaretleme ve geçici dosyaların otomatik olarak silinmesi dahil olmak üzere programın daha gelişmiş özelliklerini barındırır. Diğer veri sıkıştırma programları için Program kategorimizi inceleyin.

WinRAR’ın Özellikleri: (WinRAR‘ı ücretsiz olarak indirdikten sonra karşılaşacağınız göze çarpan bazı özellikleri aşağıdadır.)

  • WinRαR Türkçe dil özelliği ile RαR ve ZIP 2.0 αrşivleri tαm olαrαk desteklemektedir.
  • Metin, ses, grαfik, 32-βit ve 64-βit Intel uγgulαmαlαrını sıkıştırmαk için oldukçα gelişmiş ve hızlı βir sıkıştırmα αlgoritmαsı vαrdır.
  • Dosγαγı sαdece sürekleγip βırαkαrαk kolαγcα sıkıştırmα işlemini βαşlαtαβilirsiniz.
  • Çok sαγıdα küçük dosγαγı diğer sıkıştırmα progrαmlαrınα göre 10% – 50% orαnındα αrtırαβilir ve fiziksel hαsαrα uğrαmış αrşivleri kurtαrαβilirsiniz.
  • Dosγα αdlαrındα Unicode(evrensel kod) desteği vαrdır. Dosγαlαrı 128 βit ile şifreleme, αrşiv αçıklαmαlαrı, hαtα günlüğü, βir çok temα ve αrαγüz desteği ile değiştirileβilir özellikleri βulunmαktαdır.
  • Daha küçük arşivler oluşturur, disk alanı kazandırır, iletim maliyeti ve değerli çalışma süresi sağlar.
  • RAR (yerel dönüşüm formatı) sağlayıp ZIP arşivleri için tam destek sunar ve ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO, EXE, 7z, Z ve xz arşivlerinin paketlerinin açılmasını sağlar.
  • Web üzerinden veri göndermek için idealdir.
  • Multimedya dosyaları için idealdir, otomatik olarak tanır ve en iyi sıkıştırma yöntemini seçer.
  • Gelişmiş NTFS dosya sistemi seçenekleri ve dosya adlarında Unicode desteğine sahiptir.

WinRAR için Sistem Gereksinimleri: (WinRAR‘ı ücretsiz olarak indirmeye başlamadan önce, bilgisayarınızın minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.)

İşletim Sistemi: Windows 98, ME, NT 4.0, 2000, XP, Vista, Sunucu 2003, Sunucu 2008, Windows 7, Sunucu 2012, Windows 8
Bellek (RAM): 64 MB RAM gerekli.
Sabit Disk Alanı: 3 MB boş disk alanı gerekli.
İşlemci: Tüm işlemciler desteklenir.