Windows Vista Home Premium x86 [32 Bit] ISO

Windows Vista Home Premium x86 [32 Bit] ISO İndir

İşletim SistemiWindows
DilTürkçe
Sürümx86 [32 Bit]
Dosya Boyutu2,37 GB
Rar Şifresiprogramindirsene.com
Ekleyenrocke
Eklenme Tarihi3 Nisan 2020
Binance

Windows Vista Home Premium x86 [32 Bit] ISO İndirYayımlanmasından önce Longhorn olarak bilinen Windows Vista, Microsoft tarafından evde kullanılan masaüstü ve dizüstü bilgisayar sistemlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Windows Vista, Windows XP‘nin en başarılı ve güvenilir Windows işletim sistemi olarak kabul edilen sürümünden 4 yıl sonra piyasaya sürüldü. Windows Vista Home Premium x86, Windows XP‘nin birçok özelliği geliştirmiştir ve Windows XP‘de çeşitli sistem çökmeleri ve hataları bu sürümde düzeltmiştir.

Windows Vista‘daki en önemli değişiklik kolayca farkedeceğiniz üzere arayüzünde olmuştur. Windows Vista‘nın grafiksel kullanıcı arayüzü tamamen elden geçirildi ve bazı yeni özellikler eklendi. Arama seçeneği önemli ölçüde geliştirildi ve gerekli verilerinizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Windows Vista, gezinme ve organizasyon yetenekleri sunan Windows Shell‘i de bu sürümle beraber tanıttı. İnternet deneyimi Internet Explorer 7‘nin kullanıma girmesiyle büyük ölçüde geliştirildi. Güvenlik konuları çok dikkatli bir şekilde ele alındığı için internete daha fazla özgürlükle göz atabilirsiniz. Yeni görüntülere sahip olan Windows Media Player 11‘in de dahil edilmesiyle multimedya kullanımı da geliştirildi. Windows Vista, etkili bir antivirüs ve antispyware programı olan Windows Defender‘ı da içeriyor. Microsoft’un son harikası olan Windows 10 Pro‘yu da sitemizden indirebilirsiniz.
Diğer Windows işletim sistemleri için Windows Dağıtımları kategorimizi inceleyin.

NOT: Bu işletim sistemi sadece x86 yani 32 bit sistemler içindir, x64 bit sürümünü indirmek için aşağıdaki bağlantıyı takip edin.

Windows Vista Home Premium x64 Bit ISO İndir

Windows Vista Home Premium x86 Özellikleri: (Aşağıda, Windows Vista Home Premium x86 ücretsiz indirme işlemi sonrasında deneyimleyeceğiniz bazı göze çarpan özellikler bulunmaktadır.)

  • Windows XP’deki gelişmiş özellikler ve daha fazlası bu sürümde mevcuttur.
  • Çeşitli sistem çökmeleri ve hataları düzeltildi.
  • Harika grafiksel kullanıcı arayüzü.
  • Geliştirilmiş arama seçeneği.
  • Navigasyon ve organizasyon yetenekleri sunan Windows Shell‘i de bu sürümde kullanabileceksiniz.
  • Geliştirilmiş internet taraması.
  • Windows Media Player 11 de bu sürümde mevcuttur.
  • Sistemi korumak için Windows Defender eklenmiş.

Windows Vista Home Premium x86 İçin Sistem Gereksinimleri: (Windows Vista Home Premium x86‘yı indirmeye başlamadan önce, bilgisayarınızın minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.)

Bellek (RAM): 512MB RAM gerekli.
Sabit Disk Alanı: 2GB boş alan gereklidir.
İşlemci: 1 GHz Intel işlemci veya daha üstü.