Windows Vista Home Basic x86 [32 Bit] ISO

Windows Vista Home Basic x86 [32 Bit] ISO İndir

İşletim SistemiWindows
DilTürkçe
Sürümx86 32 Bit
Dosya Boyutu1,90 GB
Rar Şifresiprogramindirsene.com
Ekleyenrocke
Eklenme Tarihi30 Nisan 2020
Binance

Windows Vista Home Basic x86 [32 Bit] ISO İndirWindows Vista Home Basic x86, Windows XP‘den sonra dünyanın dört bir yanında Windows bayrağını taşıyan bir işletim sistemidir. Bu yüzden Vista için XP gibi bir efsane ile rekabet etmek çok zor oldu ve kendi çapında başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Piyasaya sürülmeden önce Longhorn kod adıyla bilinen Vista, PC‘lerde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. LonghornMicrosoft tarafından Windows işletim sistemi görünümüne getirildi ve bazı yeni özelliklerle farklı bir görünüme kavuştu.

Windows Vista, AERO olarak bilinen ve çok basit bir çalışma yapan ve daha temiz bir ortam sağlayan yeni bir arayüz ile geliştirilmiştir. Başlat düğmesi, yeni bir his veren bir Windows pearl orb ile değiştirildi. Ancak klasik Başlat menüsünü de kullanmak isterseniz ayarlardan bunu yapabilirsiniz. Windows Vista Home Basic, Windows Arama olarak bilinen yeni bir arama bileşeni de ilk defa bizlerle buluşturdu. Windows Arama, dosyanıza anında erişebilmek için kullanışlı bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Windows Vista ayrıca güvenlik konusunda büyük bir öneme sahiptir ve olası bir virüs saldırısını engelleyecek Windows Defender‘ı içerir. Eğlence ortamı hakkında konuşmak gerekirse Vista‘nın yeni bir medya oynatıcısı var yani Multimedya zevkini modernize eden Windows Media Player 11 sürümüne de sahip. Diğer bir yenilik olan internet üzerinden sorunsuz ve güvenli tarama için IE7‘ye  de sahiptir.
Diğer windows işletim sistemleri için Windows Dağıtımları kategorimizi inceleyin.

NOT: Bu işletim sistemi x86 yani 32 bit sistemler içindir, x64 bit sürümünü indirmek için aşağıdaki bağlantıyı takip edin.

Windows Vista Home Basic x64 Bit ISO İndir

Windows Vista Home Basic x86’nun Özellikleri: (Aşağıda, Windows Vista Home Basic x86 ücretsiz yüklemesinden sonra deneyimleyeceğiniz bazı göze çarpan özellikler bulunmaktadır.)

  • Yeniden tasarlanmış AERO tabanlı arayüz.
  • Başlat menüsü Windows pearl orb ile değiştirildi.
  • Windows Arama bileşenine sahip.
  • Güvenlik ve kararlılığa büyük önem veren bir işletim sistemi.
  • Virüsleri engellemek için Windows Defender‘ı içerir.
  • Windows Media Player 11 içerir.
  • Internet Explorer 7‘yi içerir.

Windows Vista Home Basic x86 için Sistem Gereksinimleri: (Windows Vista Home Basic x86 ücretsiz yüklemesini başlatmadan önce, bilgisayarınızın minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.)

Bellek (RAM): 512MB RAM gereklidir.
Sabit Disk Alanı: 2GB boş alan gereklidir.
İşlemci: Intel Pentium 4 veya daha üstü.