Windows Vista Home Basic x64 Bit ISO

Windows Vista Home Basic x64 Bit ISO İndir

İşletim SistemiWindows
DilTürkçe
Sürüm64 Bit (x64)
Dosya Boyutu2,52 GB
Rar Şifresiprogramindirsene.com
Ekleyenrocke
Eklenme Tarihi29 Nisan 2020
Binance

Windows Vista Home Basic İndirWindows XP‘nin dünya çapındaki başarılı olmasından sonra, Windows Vista, Microsoft‘un neden dev bir yazılım şirketi olarak kabul edildiğini kanıtlayan güçlü bir işletim sistemidir. Vista, yayınlanmasından önce Longhorn kod adı olarak biliniyordu. Vista kişisel bilgisayarlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Windows Vista tamamen yeni bir görünümle gelmiştir ve bazı özelliklerine bir göz atalım. Windows Vista Home Basic x64 Bit, Windows AERO adında yeni bir görünüm ve kullanıcı arayüzü ile piyasaya sürülmüştür. AERO, daha temiz ve kolay kullanıcı ortamı sağlar. Başlat menüsü büyük bir değişime tabi tutulmuş ve başka bir Windows Pearl orb ile değiştirilen Başlat düğmesi eklenmiştir. Ancak Windows XP gibi, Vista da Windows 95‘in klasik Başlat menüsüne geri dönme seçeneğini bizlere sunuyor. Windows Arama olarak etiketlenmiş yeni ve kapsamlı bir Arama bileşeni de bu sürüme dahil edilmiş.

Microsoft‘un XP‘de ve onun öncülüğünde karşılaştığı en önemli sorunlardan biri, Windows Vista‘da göz önünde bulundurulan güvenlik açıklarıydı ve kullanıcı verilerinin güvenliği en yüksek önceliğe sahip olduğu için bu versiyonda güvenlik en üst seviyede tutulmuştur. Windows Defender, Vista‘ya eklenen tüm yeni virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları size ve verilerinize zarar vermeden virüsü temizleyecek şekilde geliştirilmiştir. Windows Internet Explorer 7, sekmeli özelliğe sahip olan ilk explorer sürümü olduğu için bu yeni işletim sistemine de dahil edilmiştir. Ayrıca, insanların multimedyadan zevk alma biçimlerinde devrim yaratan Windows Media Player 11 de dahil edilmiştir. Sonuç olarak Windows Vista Home Basic, verilerinizi tüm yollarla güvenceye almak için kullanılan çok kullanışlı bir işletim sistemidir. Diğer bir Vista sürümü olan Windows Vista Ultimate‘i de sitemizden indirerek deneyebilirsiniz.
Diğer windows işletim sistemleri için Windows Dağıtımları kategorimizi inceleyin.

NOT: Bu işletim sistemi x64 bit sistemler içindir, x86 bit sürümünü indirmek için aşağıdaki bağlantıyı takip edin.

Windows Vista Home Basic x86 [32 Bit] ISO İndir

Windows Vista Home Basic x64 Bit’in özellikleri: (Aşağıda, Windows Vista Home Basic x64 Bit işletim sistemini indirdikten sonra deneyimleyeceğiniz bazı göze çarpan özellikler vardır.)

  • Yenilenmiş kullanıcı arayüzü.
  • Başlat menüsünde büyük revizyon.
  • Windows Media Player 11 dahil edildi.
  • Windows Internet Explorer 7 dahil edildi.
  • Windows Defender, virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları engellemek için kullanılabilir.

Windows Vista Home Basic x64 Bit ISO için Sistem Gereksinimleri: (Windows Vista Home Basic indirme işleminin başlatmadan önce, bilgisayarınızın minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.)

Bellek (RAM): 512MB RAM gereklidir.
Sabit Disk Alanı: 2GB boş alan gereklidir.
İşlemci: 800-megahertz (MHz) 32-bit (x86) işlemci veya 800-MHz 64-bit (x64) işlemci veya daha üstü.