Rufus [USB Format Atma]

Rufus [USB Format Atma] İndir

İşletim SistemiWindows
DilTürkçe
Sürüm3.1
Dosya Boyutu995 Kb
Rar Şifresiprogramindirsene.com
Ekleyenrocke
Eklenme Tarihi3 Ocak 2020
Binance

Rufus İndir [USB Format Atma]Rufus, CD/DVD donanımı bulunmayan veya herhangi bir şekilde çalışmayan bilgisayarlarda USB üzerinden format atmayı sağlayan bir yazılımdır. Rufus ile bootable USB diskler oluşturabilir ve bios üzerinden USB boot ayarlarını yaptıktan sonra hazırladığınız format USB diskini bilgisayara takarak sağlıklı bir şekilde format işlemini yapabilirsiniz. Tabi ki kullanmak için bu tip durumlara gerek yok, programevreni.com’dan indirdiğiniz ISO formatındaki işletim sistemini bilgisayarınıza kurmak istiyorsunuz ama elinizde boş CD olmayabilir bu durumda da hemen bir USB bellek kullanarak indirdiğiniz işletim sistemini kurabilirsiniz. Diğer bir USB format diski hazırlama programı olan Yumi Multiboot‘u da sitemizden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Rufus, önyüklenebilir USB sürücülerini biçimlendirmek ve oluşturmak için kullanılabilecek bir programdır. Rufus size hem standart hem de ileri seviye USB erişimi sağlayacaktır, böylece tercihinize göre bir tane seçebilirsiniz. Rufus‘un arayüzü oldukça basittir ve Windows standart özelliklerine sahip arayüzünü andırır, bu da herkesin Windows için sağladığı arayüzle karşılaştığımızda herkes için kullanımı kolaylaştırır. Arabirimden zahmetsizce sürücüyü ve bölüm şemasını seçebilirsiniz.

Rufus, rakipleriyle kıyaslandığında oldukça hızlıdır. Universal USB Installer ve UNetbootin ile karşılaştırıldığında hız neredeyse iki katına yakındır. Program çok dilli ve dünyadaki tüm ana dilleri destekliyor, böylece onu daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Rufus‘un temel biçimlendirme seçenekleriyle Boot tercihinizi ve algoritma tipini de seçebilirsiniz. Önyüklenebilir USB, ISO görüntüsü ile kolayca oluşturulabilir. Biçimlendirme işlemi hızlıdır ve Rufus tüm etkinlikleri ayrı bir panelde kaydeder, tüm etkinlikler bir LOG dosyasına kaydedilir. Rufus, biçimlendirme görevinin çok hızlı ve hatasız olmasını sağlar. Ayrıca program çok düşük sistem kaynaklarını kullandığı için her tip kullanıcı sorunsuzca işlerini halledebilir. Sonuç olarak, Rufus‘un önyüklenebilir USB sürücüleri oluşturmak için basit bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz.
Diğer işletim sistemi programları için Disk Araçları kategorimizi inceleyin..

Rufus’un Özellikleri: (Aşağıda, Rufus’un ücretsiz indirme işleminden sonra karşılaşacağınız göze çarpan bazı özellikler bulunmaktadır.)

  • Kullanıcı dostu arayüz.
  • Windows’un Biçim paneline benzer.
  • Rakiplerine kıyasla oldukça hızlı.
  • Çok dilli arayüz.
  • Düşük sistem kaynakları kullanır.

Rufus İçin Sistem Gereksinimleri: (Rufus programını ücretsiz indirmeye başlamadan önce, bilgisayarınızın minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.)

İşletim sistemi: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
Bellek (RAM): 256 MB RAM gerekir.
Sabit Disk Alanı: 100 MB boş alan gerekir.
İşlemci: Intel Pentium 4 veya daha üstü.

Rufus Kullanım Videosu:

Etiketler: ,