Notepad++

Notepad++ İndir

İşletim SistemiWindows
DilTürkçe
SürümSon
Dosya Boyutu4,1 MB
Rar Şifresiprogramindirsene.com
Ekleyenrocke
Eklenme Tarihi25 Şubat 2020
Binance

Notepad++ İndirNotepad++, çeşitli diller için destek sağlayan tüm geliştiriciler ve programcılar için kullanışlı bir kaynak kodu ve metin editörüdür. İşi kolaylaştırmak için çok geniş bir yelpazede verimlilik araçları sunar. Notepad++, kodları düzenleme işinizi çok daha kolay bir hale getirir. Standart Not Defteri ile karşılaştırmamız gerekirse bazı ek işlevlere sahip olan daha komplike bir metin editörü olarak tanımlayabiliriz.

Kurulum işlemi, disk alanını küçültmek için kontrol edilemeyen sayısız bileşene sahip olduğundan, dikkatinize biraz ihtiyaç duyar. Notepad++ için Eklenti ve temalar geliştirebilir, halihazırda bulunan temaları ve eklentileri de indirip kurabilirsiniz. Tam programlama deneyimi sağlamak için tüm eklentileri ve otomatik tamamlama dosyalarını yüklemeniz tavsiye edilir. Basit kullanıcı arabiriminin yanı sıra temiz bir pencereye sahip olsa da, ana menünün içinde yer alan bazı menüleri uygun menüler halinde organize ettikleri için bir çok fonksiyona sahiptir. Notepad++ pek çok dili destekler ve ayrıca çoğu için söz dizimi vurgulamayı içerir. Aynı anda çok sayıda belgeyle çalışabilir. Sonuç olarak Notepad++, kullanışlı ve harika bir metin editörüdür. Kod yazmanız için diğer bir araç olan JetBrains CLion 2018‘i de denemenizi tavsiye ederiz.
Diğer kod araçları için Developer kategorimizi inceleyin.

Notepad++ Özellikleri: (Aşağıda, bu not defteri uygulamasını ücretsiz indirdikten sonra karşılaşacağınız bazı göze çarpan özellikler vardır.)

  • Tüm geliştiriciler ve programcılar için kullanışlı kaynak kodu ve metin editörü.
  • Neredeyse tüm dilleri destekliyor.
  • İşi kolaylaştırmak için çok çeşitli üretkenlik araçlarına sahip.
  • Temiz ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü var.
  • Belgelerinizdeki Türkçe karakter sorununu birkaç tıkla düzeltebilirsiniz.
  • Söz dizimi vurgulamayı içerir.
  • Sekme özelliği sayesinde aynı anda birden çok belge üzerinde çalışabilirsiniz.

Notepad++ için Sistem Gereksinimleri: (Ücretsiz indirme işlemine başlamadan önce, bilgisayarınızın minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.)

İşletim Sistemi: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 8.1 / Windows 10
Bellek (RAM): 512 MB RAM gereklidir.
Sabit Disk Alanı: 20 MB boş alan gereklidir.
İşlemci: Intel Pentium 4 veya daha üstü.