Linux Ubuntu 64 Bit ISO

Linux Ubuntu 64 Bit ISO İndir

İşletim SistemiLinux
DilTürkçe
SürümSon
Dosya Boyutu2.5 GB
Rar Şifresiprogramindirsene.com
Ekleyenrocke
Eklenme Tarihi7 Şubat 2020
Binance

Linux Ubuntu 18.04.1 x64 İndirUbuntu 18, açık kaynak kodlu Linux tabanlı bir işletim sistemidir. Ubuntu ismi, insanlığı tehlikelerden koruyan bir Afrika felsefesinden geliyor. Ubuntu çeşitli sürümlere sahip ve bu gün incelediğimiz son Ubuntu sürümü. Ubuntu, son sürümü bu güne kadar çıkarılmış en kapsamlı ve gelişmiş Ubuntu sürümüdür.

Ubuntu birçok yeni özelliğe sahiptir ve bazılarını aşağıda sizler için listeledik oraya da göz atmayı unutmayın. Karmaşıklık ve büyük dosya boyutu nedeniyle GIMP bu sürümden kaldırılmış. Web tabanlı hizmetler ve sosyal ağlar üzerinde bazı arayüz eklemeleri yapılmış ve Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar arayüze entegre edilmiş. Nvidia tescilli grafik sürücüleri de geliştirilmiş olarak sizleri karşılayacak. Ubuntu‘yu çok sade ve kolay hale getiren bu sürümde yeni temalar ve renk paletleri eklenmiş. Bu sürümde Windows kontrol düğmesinin fonksiyonu da eklenmiş. Yeni görünümü bu sürümün Ubuntu kimliğini yitirdiğine dair kullanıcılar tarafından çok eleştiriliyor ve Apple Mac OS‘a çok benzediği iddia ediliyor. Sonuç olarak Linux Ubuntu, Ubuntu işletim sistemi ailesine yeni bir hava getiren harika bir işletim sistemidir. Diğer bir Linux dağıtımı olan Kali Linux‘i de deneyebilirsiniz.
Diğer Ubuntu sürümleri için Linux Dağıtımları kategorimizi inceleyin.

NOT: Şu an indirdiğini Ubuntu sürümü 64 Bit sistemler içindir. Eğer 32 bit olan bir bilgisayarda Ubuntu kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı takip ederek sitemizden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Linux Ubuntu 32 Bit İndir

Linux Ubuntu Özellikleri: (Aşağıda, Ubuntu işletim sistemini ücretsiz indirdikten sonra karşılaşacağınız bazı göze çarpan özellikler bulunmaktadır.)

  • Kullanımı kolay.
  • Web tabanlı hizmetler üzerinde geliştirmeler yapılmış.
  • GIMP kaldırıldı.
  • Nvidia propriety grafik sürücüleri geliştirilmiş.
  • Yeni temalar ve renk paletleri eklenmiş.
  • Pencere kontrol düğmesi eklendi.
  • Apple Mac OS‘e benzer yeni bir görünüm.

Linux Ubuntu için Sistem Gereksinimleri: (Ücretsiz indirmeye başlamadan önce, bilgisayarınızın minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.)

Bellek (RAM): 512 MB RAM gereklidir.
Sabit Disk Alanı: 5 GB boş alan gereklidir.
İşlemci: 1 GHz Intel Pentium 4 veya daha üstü düzeyde bir işlemci gerekir.