Linux Ubuntu 18.04.1 x64 Bit ISO
5,00
Puan Verin: 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Puan: 5,00 / 5 (4)
Linux Ubuntu 18.04.1 x64 Bit ISO İndir - Windows 0

İşletim Sistemi:

Windows

Programın Dili:

Türkçe

Sürüm:

18.04.1

RAR Şifresi:

programindirsene.com

Linux Ubuntu 18.04.1 x64 Bit ISO İndir

John ROCKEFELLER
07 Ağu 2018
Yorum Yok

Linux Ubuntu 18.04.1 x64 İndirUbuntu 18, açık kaynak kodlu Linux tabanlı bir işletim sistemidir. Ubuntu ismi, insanlığı tehlikelerden koruyan bir Afrika felsefesinden geliyor. Ubuntu çeşitli sürümlere sahip ve bu gün incelediğimiz Linux Ubuntu 18 sürümü. 2018 yılında Linux Ubuntu 18 ücretsiz olarak piyasaya sürüldü. Linux Ubuntu 18, bu güne kadar çıkarılmış en kapsamlı ve gelişmiş Ubuntu sürümüdür. Linux Ubuntu 18 birçok yeni özelliğe sahiptir ve bazılarını aşağıda sizler için listeledik oraya da göz atmayı unutmayın. Karmaşıklık ve büyük dosya boyutu nedeniyle GIMP bu sürümden kaldırılmış. Web tabanlı hizmetler ve sosyal ağlar üzerinde bazı arayüz eklemeleri yapılmış ve Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar arayüze entegre edilmiş. Nvidia tescilli grafik sürücüleri de geliştirilmiş olarak sizleri karşılayacak. Ubuntu‘yu çok sade ve kolay hale getiren bu sürümde yeni temalar ve renk paletleri eklenmiş. Bu sürümde Windows kontrol düğmesinin fonksiyonu da eklenmiş. Yeni görünümü bu sürümün Ubuntu kimliğini yitirdiğine dair kullanıcılar tarafından çok eleştiriliyor ve Apple Mac OS‘a çok benzediği iddia ediliyor. Sonuç olarak Linux Ubuntu 18, Ubuntu işletim sistemi ailesine yeni bir hava getiren harika bir işletim sistemidir. Diğer bir Linux dağıtımı olan Kali Linux 2018.2‘yi de deneyebilirsiniz.
Diğer Ubuntu sürümleri için Linux Dağıtımları kategorimizi ziyaret edin.

NOT: Linux Ubuntu 18.04.1 işletim sisteminin henüz x86 yani 32 bit sürümü yoktur ve şuan indirdiğiniz x64 bit sürümüdür. Eğer 32 bit olan bir bilgisayarda Linux Ubuntu kullanmak istiyorsanız en son 32 bit destekleyen 16.04.5 sürümünü aşağıdaki bağlantıyı takip ederek indirebilirsiniz.

Linux Ubuntu 16.04.5 x86 İndir

Linux Ubuntu 18 Özellikleri: (Aşağıda, bu işletim sistemini ücretsiz indirdikten sonra karşılaşacağınız bazı göze çarpan özellikler bulunmaktadır.)

 • Kullanımı kolay.
 • Web tabanlı hizmetler üzerinde geliştirmeler yapılmış.
 • GIMP kaldırıldı.
 • Nvidia propriety grafik sürücüleri geliştirilmiş.
 • Yeni temalar ve renk paletleri eklenmiş.
 • Pencere kontrol düğmesi eklendi.
 • Apple Mac OS‘e benzer yeni bir görünüm.

Linux Ubuntu 18 için Sistem Gereksinimleri: (Ücretsiz indirmeye başlamadan önce, bilgisayarınızın minimum sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun.)

Bellek (RAM): 512MB RAM gereklidir.
Sabit Disk Alanı: 5GB boş alan gereklidir.
İşlemci: 1GHz Intel Pentium 4 veya daha üstü.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Anonim

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?